menuankieta

jak najchętniej spędzasz czas dzieckiem?

Piątek, 2014-11-28
Imieniny:
Jakuba, Stefana

Jesteś tu: » strona główna » O przedszkolu

Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14

Ul. Junaków 2A

58-560 Jelenia Góra

Tel. 757551678

Email: mp14@o2.pl

Przedszkole   powstało w 1978r. i obecnie funkcjonowało jako jedyna placówka przedszkolna z oddziałami integracyjnymi w Jeleniej Górze.

Placówka mieści się w kompleksie 3  budynków połączonych  ze sobą łącznikiem. Otoczone jest dużym, zadrzewionym ogrodem, w pobliżu góry Strzeleckiej.

We  września 2006r. powstał pierwszy oddział integracyjny. Obecnie jest 6 grup integracyjnych , do których na równych prawach uczęszczają dzieci niepełnosprawne i w pełni sprawne . Dzieci uczęszczające do przedszkola są w wieku od 2,5 do 6 lat (dzieci z orzeczeniem do 8 roku życia)

Każda grupa liczy 20 dzieci, w tym od 3 do 5 dzieci z orzeczeniem.

We wszystkich oddziałach zatrudnionych jest 3 nauczycieli (2 prowadzących i 1 wspomagający ) oraz woźna oddziałowa.

Organem prowadzącym placówkę jest Miasto Jelenia Góra, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu .